WINDOWS 10

HD wallpaper: Windows 10 wallpaper, Windows 10 logo, operating system, Microsoft  Windows | Wallpaper Flare

WINDOWS 10

Windows 10 je operační systém pro osobní počítače od firmy Microsoft z řady Windows NT, který byl vydán 29. července 2015. Zavádí jednotné uživatelské prostředí pro různé platformy. Propojuje Moderní aplikace a Windows Aero, přidává podporu pro virtuální plochy, sjednocuje obchod s aplikacemi Windows Store.

NAME

INFO
1. Otevření rozhraní pro opravy z pevného diskuOtevření pokročilého rozhraní pro správu a opravy Windows 10 můžeme otevřít stisknutím klávesové zkratky "Shift + F8" během startu operačního systému.
2. Otevření rozhraní pro opravy z instalačního DVDV případě, že se nedaří spustit pokročilého rozhraní pro správu a opravy z pevného disku, nezbývá než k opravě použít instalační disk Windows 10.
3. Nástroj - Částečně obnovitČástečné obnovení zajistí, že se neupraví vaše uživatelská data, ale dojde k odebrání postupně instalovaných aplikací.
4. Nástroj - Obnovit do továrního nastaveníObnovení počítače do továrního nastavení zabere mnohem delší dobu a zajistí kompletní reset všech konfiguračních voleb. 
5. Nástroj - Obnovení systémuVycházíme z předpokladu, že máte k dispozici bitovou kopii operačního systému vytvořenou pomocí průvodce zálohováním.
6. Nástroj - Obnovení z bitové kopie systémuVycházíme z předpokladu, že máte k dispozici bitovou kopii operačního systému vytvořenou pomocí průvodce zálohováním.
7. Nástroj - Oprava spouštění systémuVelice zajímavou funkci pro úpravu problematické konfigurace Windows 10 zpřístupníte Nástrojem - Oprava spouštění systému / Automatická oprava.
8. Nástroj - Příkazový řádekTímto nástrojem otevřete standardní rozhraní příkazového řádku, podobně jako byste jej spustili přímo z hlavního rozhraní Windows 10, navíc s přidruženými administrátorskými právy, jsou-li k dispozici. 
9. Nástroj - Nastavení spouštění - Nouzový režimV případě problematického startu systému můžeme aktivovat nabídku Nastavení spouštění. Tím se při dalším zavádění Windows 10 objeví tato nabídka s výběrem zvláštních režimů.
10. Opravná reinstalace operačního systémuOpravnou reinstalaci systému můžeme přirovnat k zcela nové čisté reinstalaci operačního systému Windows. Při instalaci dojde ke zkopírování (a tím i zároveň přepsání) všech systémových souborů.
11. Zcela nová čistá reinstalace operačního systémuKdyž žádný předchozí postup nevede k funkčnímu operačnímu systému, nezbývá než provést novou čistou reinstalaci Windows.